Informujemy wszystkie instytucje i osoby prywatne, że nasz pułk chętnie wezmie udział w imprezazch plenerowych organizowanych w regionie (jarmarki, festyny, targi itp). Gwarantujemy prezentację w oryginalnych mundurach armii CK, różnej rangi i w uzbrojeniu z epoki. Na imprezach możemy zorganizować punkt parzenia herbaty w oryginalnym samowarze oraz herbaty z CK rumem . Posiadamy również kuchnię polową w której gotujemy pyszną grochówkę lub zupę gulaszową. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z kilkudniowym wyprzedzeniem potrzebnym do przygotowania spotkania.
603-03-77-76 - Piotr Bacza lub 663-24-44-49 - Krzysztof Kopański.
   » Idz do strony: 1, 2  Spotkanie z młodzieżą (12.06.2012)  


W dniu 12 czerwca 2012 r. na terenie Fortu Nr. XV Borek w Siedliskach gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr. 1 w Przemyślu oraz przedstawicieli Straży Granicznej z Medyki, którzy zorganizowali dla młodych ludzi różne zajęcia i konkursy terenowe. Podczas parogodzinnego pobytu młodzież została oprowadzona po terenie fortu gdzie nasz prezes ubrany w mundur oficera CK armi udzielił krótkiej lekcji związanej z historią fortu. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko.

  Płk. Xavier Pierson wizytuje fort Borek (12.10.2010)  


  Odsłonięcie tablicy pamiątkowej(16.05.2010)  


W dniu 16.05.2010r. amerykańscy astronauci z promu kosmicznego Endeavour odsłonili tablicę pamiątkową ufundowaną przez Prezydenta miasta Przemyśla i Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl ku czci lotników polskich i amerykańskich , uczestnikom walk o niepodległość w 1920 roku. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości zwiedzili teren fortu.